Keratyna – odbudowa i regeneracja

Długie włosy

Czym jest Keratyna? Z pewnością słyszała o niej każda kobieta, która dba o swoje włosy – lub chciałaby o nie zadbać. Odwiedzając niemal każdy salon fryzjerski namawiani jesteśmy na wykonanie zabiegu kosmetycznego właśnie z wykorzystaniem keratyny. Czym właściwie jest ta substancja i co powoduje? Czy jest naprawdę skuteczna? Zapraszamy do lektury!

W ciągu ostatnich kilku lat prawdziwym hitem w salonach fryzjerskich jest keratynowe prostowanie włosów [farmaurody.com.pl]. Zabieg ten reklamowany jest głównie jako sposób na skuteczne wyprostowanie włosów. Jednak nie jest to najważniejsza jego zaleta. Przede wszystkim odbudowuje on strukturę włosa dzięki keratynie. Jest to rodzaj białka, który produkowany jest w mieszkach naszych włosów. Sprawia ona, że włosy są elastyczne, mocne i odporne na uszkodzenia. Niestety keratyna zostaje wytrącona ze struktury włosa pod wpływem promieniowania słonecznego, częstej stylizacji z użyciem suszarki czy prostownicy (wysoka temperatura) i koloryzacji włosów.

Zobacz jak przeprowadzić zabieg z użyciem keratyny w domu:

Każdy dobry fryzjer [purediamond.pl] poleci taki zabieg nie tylko osobom, które chcą wygładzić niesforne kosmyki, ale również wszystkim tym, których włosy są zniszczone i łamliwe. Często kupujemy suplementy diety, by poprawić kondycję włosów. Czasem jednak nie przynosi to rezultatów. Być może właśnie dlatego, że problem leży gdzie indziej – w zniszczonej strukturze włosa, którą najłatwiej odbudujemy właśnie przez działanie zewnętrzne ciepłą keratyną. Dlaczego ciepłą? To właśnie pod wpływem temperatury keratyna może wniknąć w nasze włosy trwale. Pamiętajmy jednak, że zabieg ten nie zawsze przynosi trwałe efekty. Jeśli nasze włosy będą wystawione na niekorzystne warunki, znów ich kondycja może się pogorszyć.

Jeśli chcemy wykonać zabieg keratynowy w domu, zastosujmy się do wskazówek specjalistów i przede wszystkim  – zainwestujmy w dobry produkt. Nie wszystkie kosmetyki z keratyną są pełnowartościowe.

Polecamy: W pogoni za pięknem