Jeszcze kilkanaście lat temu menadżerki nie mogły chodzić w garniturach tylko w kostiumach i czółenkach na obcasie. Kilka lat później już założyły spodnie. Dziś mogą sobie pozwolić nawet na włożenie sukienki czy eleganckiego sweterka. Obowiązuje przede wszystkim zasada stonowanej kolorystyki, a wyraźniejszy kolor powinien pojawić się jako akcent całego stroju.
Co to takiego jest dress code, styl tak rozpromowany w dzisiejszych firmach? Jest to nic innego jak zbiór podstawowych reguł dotyczących wyglądu. Nie tylko dotyczy to ubioru, ale również takich kwestii jak , fryzur, a także pewnych zasad pielęgnacji. Dress code dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Ten drugi ma swoje źródło w stylu angielskim. Reguły formułowane były latami, w przeciwieństwie do historii dress code’u kobiecego. Jego idea pojawiła się podczas I wojny światowej. Kobiety przejęły rolę mężczyzn, którzy nie wracali z frontów. Feminizm miał za zadanie pokazać równe kompetencje obu płci. Wymagało to właśnie zmiany wizerunku oraz strojów. Długie nie funkcjonalne spódnice oraz długie kapelusze zastąpiono kreacjami o skromniejszych oraz praktyczniejszych fasonach. Rewolucją okazało się skrócenie kobiecego stroju. Damskie nogi zostały odsłonięte ponad kostkę pierwszy raz w dziejach świata. Otworzyło to również drzwi dla nowego rodzaju zabiegów, które ewoluowały do tego co dziś znamy jako .
W modzie co pół roku prezentowane są nowe trendy, nowe kolekcje, kolory czy kroje oraz nurt. Dress code działa na innych zasadach. Opiera się na regule stałości, zasadzie elegancji, prostocie oraz luksusowej jakości. Również zmienia się na przestrzeni lat. Jednak dzieje się to zdecydowanie wolniej. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby ubrać się adekwatnie do sytuacji. Lepiej jednak ubrać się skromniej aniżeli zbyt wystawnie.