Czym powinien się cechować dobry fotograf ślubny?

Szczecin - fotograf ślubny Popielarz

Gdy jesteśmy wystarczająco długo ze swoją wybranką bądź swym wybrankiem, to naturalnym jest, iż przychodzi pora na ślub. Takie usankcjonowanie związku jest ważne nie tylko z powodów prawnych, ale jest to też znakomite zacementowanie swojego uczucia i pokazanie tej drugiej stronie, że chcemy być z nią na dobre i na złe. Dlatego też nie wzbraniajmy się przed wzięciem ślubu, a całość ceremonii niech uwieczni dla nas dobry fotograf ślubny – dobry czyli jaki?

Najlepsze wspominki ze ślubu przychodzą, gdy oglądamy fotografie wykonane przez profesjonalnego fotografa, więc taki fotograf ślubny musi być koniecznie przez nas zaproszony na owo wesele. No właśnie, ale po czym poznać, że akurat ten fotograf ślubny a nie inny jest wart zatrudnienia?

Oczywiście, nie może to być pierwszy lepszy fotograf, a wymagane jest, by specjalizował się w tej konkretnej dziedzinie, jaką jest fotografia ślubna. Nie jest to bowiem taka prosta sprawa, jak mogłoby się na początku wydawać. Trzeba wiedzieć jak się ustawić, jak złapać dobry kadr, jak skalibrować swój bądź co bądź profesjonalny sprzęt fotograficzny i jak uchwycić w atrakcyjny i artystyczny sposób wzniosłą acz ulotną chwilę. Gdy mamy wątpliwości, zawsze warto przejrzeć jest portfolio osoby, którą chcemy zatrudnić.

Jeszcze raz podkreślę – skupcie się na dotychczasowym portfolio fotografa, jeżeli zdjęcia, które wykonywał do tej pory będą nas poruszały i uznamy, że też o takich myślimy, to nie wahajmy się go wybrać. Często błędnie fotograf ślubny jest wybierany na podstawie opinii, że miły i sympatyczny. Ale ja się pytam po co? Co Ci będzie po zdjęciach ślubnych wykonanych przez miłego fotografa, jak będą nijakie?

Nie patrz na fotografa ślubnego jak na człowieka, przyjaciela a zwracaj uwagę na jego pracę. O tej najwięcej mówi właśnie portfolio jakim może się pochwalić wybrany fotograf ślubny. Patrząc na Szczecin trafiłem na Łukasza Popielarza – http://lukaszpopielarz.pl/ i powiem szczerze, że nie jest dla mnie ważne czy to człowiek miły i kulturalny (choć ponoć tak), a przemówiły do mnie jego zdjęcia. Według mnie jest to fotograf ślubny warty zatrudnienia na własnym ślubie. Dlaczego? Odpowiedzcie sobie sami patrząc na zdjęcie jego autorstwa jakie załączyłem w tym wpisie.