Doradca finansowy a kredyty

karta kredytowa

Doradca finansowy to jeden z powszechnie obieranych w obecnych czasach zawodów. Związany jest bezpośrednio z pojęciem finansowego pośrednictwa. Taką pracę wykonują zarówno osoby niezależne – nie związane z żadną instytucją, jak i osoby zależne – zatrudnione w konkretnej firmie. Głównym celem działalności doradcy finansowego jest udostępnianie swoim klientom podstaw merytorycznej wiedzy o ich środkach finansowych, którymi są przykładowo wzięte przez nich kredyty czy poczynione lub planowane inwestycje.

Od czego zaczyna swoją pracę doradca finansowy? Musi przeprowadzić swoisty wywiad ze swoim klientem, podczas którego zbierze wszelkie potrzebne mu informacje na temat stanu jego finansów, dzięki czemu będzie w stanie określić później, jakie działania musi podjąć, aby sprostać wymaganiom klienta i jak najlepiej mu pomóc. Każdy ma też inne potrzeby czy wizję tego, jak powinny wyglądać jego środki finansowe, dlatego po przeprowadzonej rozmowie obie strony podpisują tak zwany plan finansowy, który w dalszej współpracy jest monitorowany.

Ten ekspert od finansów przejmuje swoistą opiekę nad klientem, monitorując efekty prowadzonej przez obie strony rozmowy i może przez cały ten czas służyć klientowi radą. Doradca wskaże, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy czy hipoteczny w naszej konkretnej sytuacji, a także podpowie gdzie założyć lokatę lub wskaże inne rozwiązania, których celem jest inwestycja zgromadzonych oszczędności.

Z jakim ekspertem finansowym się zwiążemy, wywrze w dużej mierze wpływ na nasze finanse, a właściwie na ich kondycję. Zatem naprawdę warto zastanowić się przy tym kluczowym wyborze dłużej, tak aby spośród wielu wybrać najlepszego. Przykładem może być tutaj rzetelna, sprawdzona i skuteczna ekspert, z doświadczeniem w Open Finance, która z łatwością pomoże nam w Białymstoku na przykład wybrać kredyt hipoteczny – Monika Rytel.