Spojrzenie na jesienną pielęgnację

Czysta cera

Bardzo wiele kobiet myśli, że skoro zbliża się czas jesienno-zimowy i nasze ciała okryte są wieloma warstwami ubrań, to nie potrzebują one tak skrupulatnej i dokładnej pielęgnacji, jak miało to miejsce w letnie dni. Nic bardziej mylnego! Nasze ciało bardzo mocno reaguje na zmiany temperatur. Dlatego tym bardziej powinniśmy poświęcić mu więcej uwagi niż zwykle w te chłodniejsze dni.

W tym okresie powinniśmy zwrócić szczególna uwagę na oczyszczanie twarzy Kraków  (farmaurody.com.pl). Jesień to właśnie idealny moment na przeprowadzanie bardziej inwazyjnych zabiegów oczyszczania twarzy, takich jak mikrodermabrazja czy zabiegi z kwasami. Te ostatni powinno stosować się tylko właśnie w okresie jesiennym, aby ustrzec cerę przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych. A jeżeli jesteśmy już przy tym temacie. Myślicie, że jesienią słońce na Was nie działa? Że w końcu możecie odpuścić sobie stosowanie filtrów przeciwsłonecznych? Absolutnie nie! Słońce oddziałuje na nas przez cały rok! Fakt, że spada temperatura powietrza, nie zmienia tego, że promienie słoneczne docierają do nas przez cały czas. Dlatego planując dłuższy jesienny spacer lub pobyt na zewnątrz nie zapominajmy również o ochronie przeciwsłonecznej. Jesienią nie zapominajmy również o zmianie pielęgnacji naszych włosów. Dobry fryzjer Kraków [purediamond.pl] to podstawa do tego, aby odpowiednio dobrać indywidualną pielęgnację włosów. One również reagują na zimno płynące z zewnątrz, na wiatr, dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć je przed działaniem czynników atmosferycznych.

Pamiętajmy, że jesień to nie tylko czas ochrony, ale również czas przyjemności. Dlatego znajdźmy od czasu do czasu moment na manicure Kraków  (farmaurody.com.pl), masaż, relaksujące maseczki, długą kąpiel, czy inne przyjemności, które pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie, a przy tym poprawią nasz wygląd.