Moda na urodę

Piękno

Salony kosmetyczne i studia urody przeżywają dziś prawdziwe oblężenie. Każda kobieta choć raz w życiu odwiedziła tego typu miejsca – i gdy jedne panie robią to tylko od wielkiego dzwonu, inne regularnie upiększają się i dbają o dobry wygląd. Bo już nawet piętnastominutowy zabieg może przynieść efekty – nawet jeśli byłyby to jedynie efekty psychiczne i poprawa nastroju! I gdy kiedyś nasze babcie używały szarego mydła, gliceryny i ryżowej szczotki, by zatrzymać upływ czasu, dziś potrzebujemy bardziej radykalnych zabiegów – co nie znaczy, że ostra szczotka nie przynosiła efektów! Tak więc uciekamy się obecnie do bardziej wyrafinowanych, i oczywiście droższych zabiegów jak na przykład czy oczyszczanie twarzy. Czy efekt jest porównywalny? To  niestety ciężko już ocenić.

Zobacz jak przebiegać może domowe oczyszczanie twarzy:

Na pewno jednak z pumeksem, jako narzędziem pozwalającym usunąć zbędne włoski z nóg, wygrywają współczesne metody. Nie musimy już dziś spędzać długich godzin w łazience, by nasze nogi były idealnie gładkie! Co więcej mamy do wyboru kilka sposobów: depilacja woskiem – skuteczna, choć bolesna, depilacja laserowa – trwale usuwająca problem lub depilacja nitką – dość czasochłonna lecz zadowalająca! A jak nasze babuszki radziły sobie z fryzurami? Wydaje się, że najbardziej kłopotliwe było farbowanie włosów – szczególnie ich rozjaśnianie. Tlenione włosy bardzo szybko kruszyły się i niszczyły! Dziś i odpowiedni salon fryzjerski może nam zaoferować bezpieczne i efektywne zabiegi. Na przykład keratynowe prostowanie włosów czy strzyżenie przy użyciu gorących nożyczek nie niszczących włosów!

I choć nowoczesne gabinety kosmetyczne zaczynały od zabiegów takich jak manicure czy  pedicure, dziś specjalizują się w bardzo modnych zabiegach. Makijaż permanentny nie jest dziś niczym nadzwyczajnym a odchudzanie przebiega pod okiem specjalisty. A przy tym możemy liczyć na relaksujące masaże ! Zróbmy coś dla zdrowia naszych najmłodszych – czas Obudzić aktywność w dziecku!