Gra nie tylko dla mężczyzn

panie również lubią poznawać strategie pokerowe

Większości z nas gra w karty na pierwszy rzut oka kojarzy się z bardziej z grą dla mężczyzn niż dla kobiet. Jednak prawda jest zupełnie inna, a panie coraz częściej sięgają po karty i grają zarówno ze sobą w damskim gronie, jak i rywalizują z mężczyznami.

Nie inaczej jest oczywiście w przypadku najpopularniejszej z gier w karty, a mianowicie pokera. Jeśli któraś z pań jeszcze go nie zna to przybliżymy tutaj pokrótce zasady pokera. Gra ta opiera się na zgromadzeniu najkorzystniejszego układu kart. W danej partii zwycięża osoba, która posiada najwyższy układ wśród pięciu posiadanych kart. Nie zawsze jednak posiadanie najwyższego układu zapewnia zwycięstwo. W sytuacji, kiedy gracz spasuje i rezygnuje z dalszej gry nawet pomimo posiadania najlepszych kart przegrywa.

Jak widać, poker jest więc grą, w której musimy nie tylko mieć dobre karty, ale również stalowe nerwy i skłonność do ryzyka. Nieodłączną strategią podejmowaną przez graczy jest blef, czyli sytuacja w której posiadany układ jest niski, a uczestnik rozgrywki podbija stawkę w taki sposób, aby „wystraszyć” swoich przeciwników i nakłonić ich do rezygnacji z gry.

Inne strategie w pokerze zakładają aktywną grę i udział w praktycznie każdej partii niezależnie od otrzymanych kart, inne z kolei cechują się pasywnością graczy, którzy uczestniczą w rozgrywce tylko wtedy, gdy ich karty są dość mocne. Aktywni gracze często blefują podbijając stawki, z kolei gracze pasywni unikają tego typu zagrań, chociaż są na nie podatki. W sytuacji, w której gracz aktywny podbija stawkę jest to zazwyczaj sygnał, że ma mocną kartę, co „odstrasza: gracza pasywnego od dalszej rozgrywki. Oczywiście „nakrycie” gracza na blefie zmniejsza jego wiarygodność i zmusza do zmiany strategii.

Strony zawierające newsy pokerowe opisują liczne strategie pokerowe oraz dostarczają informacji na temat miejsc, w których można zagrać pokera zarówno na żywo jak i online oraz relacje z wydarzeń pokerowych, w tym największych turniejów pokera na Świecie.