Jak wybrać kamerzystę na ślub i wesele?

wideofilmowanie ślubne

Ślub jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Każdy chce utrwalić, piękne chwile własnego ślubu. Wiele osób dlatego też decyduje się na wideofilmowanie ślubne. Ważny jest jednak wybór odpowiedniego kamerzysty. Dobry kamerzysta powinien, przede wszystkim posiadać specjalistyczny sprzęt.

Sprzęt to jest główna cecha dobrego kamerzysty. Jednak powinien również pamiętać o tym, aby zawsze posiadać zapasową kamerę. Nigdy nie wiadomo co może się stać i kamera może po prostu przestać działać. Jak wiadomo, nie da się powtórzyć momentów ze ślubu i wesela.

Dobrą opcją jest również, filmowanie na dwie kamery. Zmontowanie filmiku wtedy będzie dużo prostsze, ponieważ kamerzysta będzie miał dwa ujęcia tego samego momentu. Dobry kamerzysta, sam powinien zaproponować takie rozwiązanie. Cena oczywiście wzrośnie, jednak warto mieć pewność, że wszystko będzie idealne.

Taki kamerzysta ślubny powinien mieć również duże doświadczenie. Powinien posiadać swoje portfolio, w którym znajdują się filmy ślubne. Nie warto na tak ważne wydarzenie, ryzykować zatrudnienia kogoś, kto pierwszy raz zajmuje się wideofilmowaniem ślubnym. Oglądając takie portfolio, jesteśmy w stanie ocenić, czy kamerzysta spełni nasze wymagania, co do filmu.

Należy również pamiętać o bardzo wczesnym zarezerwowaniu kamerzysty. Kamerzysta, którego wideofilmowanie ślubne ma spore wzięcie, jak ten – intothewed.pl/film/, charakteryzuje się tym, że ma pozajmowane terminy, już nawet na rok. Tak więc należy pomyśleć o takim wyborze, stosunkowo wcześnie. Na ostatnią chwilę, bardzo trudno znaleźć dobrego i doświadczonego fotografa.