Dzieci posiadają naturalną potrzebę naśladowania otaczających je ludzi. Dzięki temu nie tylko poznają świat, ale uczą się nowych umiejętności. Pierwszymi osobami, które są naśladowane przez dzieci, są oczywiście ich rodzice i rodzeństwo, czyli najbliższe otoczenie dziecka. Co jednak dziecko ma naśladować, jeśli jego rodzic jest pasywną osobą w życiu? Wówczas sprawa nie wygląda zbyt optymistycznie.
O tym jak ważny jest ruch w życiu każdego z nas nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Ruch jest wspaniały od pierwszych dni życia dziecka. Dlatego od samego początku zapisujmy swoje dzieci na zajęcia ruchowe, basen, gry zespołowe, taniec, wszystko to, co może wpłynąć na ogólny rozwój jego organizmu. Obozy sportowe dla dzieci [neptun.wroclaw.pl] są świetnym rozwiązaniem dla każdej rodziny. Na takich obozach dziecko nie tylko rozwija swoje umiejętności sportowe, jest aktywne, ale również poznaje nowe osoby, zwiedza nowe miejsca, czyli wchodzi w interakcje społeczne, a ta aktywność jest równie ważna w życiu jak ruch.
Pasję do ruchu możemy obudzić w dziecku również poprzez wspólne spacery, jazdę na rowerze, wycieczki w góry, wyjazdy nad morze, wspólne pływanie, oraz wspólne ćwiczenia. Jeżeli dziecko zaobserwuje, że rodzic codziennie, regularnie wykonuje pewne czynności, z czasem zainteresuje się nimi i samo zechce spróbować swoich sił. Każda mama ćwicząc ze swoim dzieckiem zyskuje podwójny efekt. Nie tylko zbliża się do swojego dziecka poprzez wspólna pasję, ale poprawia wygląd swojego ciała, gubi zbędne kilogramy. Jest super system 2 w 1.
Aktywność życiowa wiąże się również z pasjami i hobby, jakim zajmujemy się w życiu. Dziecko, które uczęszcza na dodatkowe zajęcia, z czasem coraz chętniej na nie chodzi, chce korzystać z innych zajęć, gdyż jest bardzo ciekawe świata. Przykładowo Szkoła rysunku może rozbudzić w dziecku pasję do rysowania, malowania, a w przyszłości być może odkryje w nim zawód marzeń, jakim jest architektura wnętrz i krajobrazu? Nie siedźmy zatem bezczynnie w domu, ale pokazujmy dzieciom różne drogi i możliwości, a wówczas z pewnością nie będziemy martwić się o to, ile czasu nasze dziecko spędza przed komputerem.