Pokój pełen zagadek – escape room

odwiedz pokoj zagadek - escape room - Lostroom Kraków

Każdy z nas lubi od czasu do czasu wrócić do czasów dziecięcych i stać się poszukiwaczem skarbów, czy człowiekiem potrafiącym rozwiązywać niezwykłe łamigłówki. Mamy teraz taką okazję! Obecnie, jedną z najpopularniejszych zabaw, zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych, staje się escape room (inaczej mówiąc pokój zagadek) dający możliwość za kilkanaście złotych stać się prawdziwymi odkrywcami.

Na czym polega escape room? Razem z grupą znajomych, przyjaciół, czy rodziny, wybieramy sobie konkretny escape room (co można przetłumaczyć na język polski jako: pokój zagadek) w naszym mieście i zamawiamy go na dany dzień i ustaloną godzinę.

Cała zabawa polega na tym, by umiejętnie wydostać się z przygotowanego przez organizatorów pomieszczenia, zazwyczaj znajdując ten jeden, właściwy klucz. Pokoje mogą być różne, począwszy od takich imitujących więzienną celę, przez skomplikowane labirynty, czy pokój naukowca, aż do takiego, który przypomina pełne zagadek miejsce popełnienia zbrodni.

Uczestnicy zabawy w określonym czasie (najczęściej jednej godziny), wykorzystując wszystko, co znajduje się w pokoju, tzn. świstki papieru, napisy na ścianie, tajne skrytki, zajmują się rozwiązywaniem przygotowanych dla nich zagadek. Zadania mogą być zarówno umysłowe, jak i zręcznościowe. Wydostanie się z pokoju zagadek zależy wtedy jedynie od umiejętności, kreatywności i pomysłów uczestników zabawy.

Niezależnie od tego, czy w określonym czasie uda się opuścić pokój, całość staje się niezapomnianym przeżyciem, gdzie przez zabawę można nauczyć się polegania na drugiej osobie.

Szukasz escape room w Krakowie? Polecam Ci ten: Escape Room Kraków | www.lostroom.pl