Super produkty dla zdrowia

spirulina w proszku pożądana przez kobiety

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przekonuje się do zasad zdrowego stylu życia. Rośnie tym samym zainteresowanie prawidłowymi nawykami żywieniowymi. Dzięki ich wprowadzeniu można przez wiele lat cieszyć się zdrowiem i doskonałym samopoczuciem.

Chcąc się zdrowo odżywiać, trzeba dostarczać organizmowi cennych składników odżywczych, najlepiej w postaci naturalnej. Ich dobrym źródłem mogą być super produkty, czyli tak zwane superfoods. Zaliczają się do nich między innymi mikroalgi. Już niewielka ich ilość w codziennej diecie dostarcza ogromnej dawki wielu cennych dla organizmu składników odżywczych. Dla przykładu warto tu wymienić białko, zdrowe kwasy tłuszczowe, większość niezbędnych pierwiastków czy licznie występujące i jakże ważne dla naszego zdrowia, witaminy.

Algi morskie od dawna już cieszą się wielką popularnością w Azji, gdzie wzbogaca się nimi wiele potraw. Najbardziej znane są dwie z nich, czyli chlorella oraz spirulina. Ta ostatnia jest algą o ciemnozielonej barwie. Silnie wspiera pracę układu odpornościowego, co pomaga skutecznie zapobiegać różnego rodzaju infekcjom. Pomaga też uregulować stężenie cukru i cholesterolu we krwi. Dostarcza tłuszczu potrzebnego do prawidłowej pracy wielu narządów. Spirulinę poleca się także osobom, które chcą schudnąć.

Włączenie do jadłospisu super produktów to z pewnością dobry wybór. Oryginalne suplementy diety z chlorellą i spiruliną, jak na przykład spirulina w proszku, stanowią źródło nie tylko wielu cennych witamin i minerałów, lecz także białka, zdrowego tłuszczu oraz przeciwutleniaczy.