Wielki bal

panna młoda

Czym objawia się wielki szyk splendor i salony? Szary człowiek nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Wielki bal zdarza się mu tylko kilka razy w ciągu całego życia. Drogie skrojone na miarę kreacje,  suknie wieczorowe wysadzane kryształami, szampan z Szampanii i najlepsze oliwki to uciech dla każdego – nie każdy jednak może sobie pozwolić na tak zwane bywanie na salonach. I choć codzienność zawsze  zmywa nam z oczu marzenie o przygodzie i tańcach na parkietach świata, bywają momenty, że i my „szare krętki” na globusie możemy zaznać choć nutki zabawy. Nasze małe święta są jednocześnie jednymi z największych wydarzeń w życiu.

Gdyby nie tradycja urządzania wesel chyba prawie wcale nie mielibyśmy okazji na tańce na parkiecie. Wesele to nasz osobisty bal, na którym my występujemy w roli głównej – dlatego musimy przygotować się do niego raz w życiu, ale za to dobrze. I tu opinie są raczej podzielone: czy zaszaleć i kupić kreację za kilka tysięcy złotych, lecz będzie to ta z marzeń i snów, czy nie wygłupiać się i na tą jedna noc znaleźć tańszą alternatywę? Opinii na ten temat jest wiele. A niemal każdy  salon sukien ślubnych jest przygotowany na wiele opcji i gustów klientek – jednak nie ulega wątpliwości, że każda ekspedientka namawiać swoją klientkę będzie na takie suknie ślubne, które przypominają właśnie te z bajki. Zresztą pewnie nie będzie musiała używać specjalnych argumentów. Spójrzmy choćby na to jak wygląda obecna moda ślubna [annakara.com]

Wystarczy, że odpowiednia suknia trafi do rąk przyszłej właścicielki a wszystkie inne suknie ślubne 2014 [annakara.com] przestaną mieć znaczenie. Chyba wiele kobiet zna to uczucie: odnalezienia rzeczy  idealnej, pasującej wspaniale i bezapelacyjnie – a wtedy kwestia pieniędzy zostaje odsunięta już na nieco dalszy plan.  Ważne by jednak zachować zdrowy rozsądek i nie dać się oszukać. Kobieta zauroczona bowiem obsługa salonu oraz ilością sukien i miłą atmosfera jest w stanie uwierzyć w wiele – a podjęcie decyzji jest wtedy dużo łatwiejsze i mniej przemyślane.

Przeczytaj także: Historia z kobietą w tle