Cenna krew pępowinowa

Maleństwo

Żeby ludzki organizm mógł funkcjonować bez zastrzeżeń, w dobrym stanie muszą być wszystkie tworzące go układy i narządy. Nie do przecenienia jest też krew, która niestrudzenie krąży po całym organizmie, dostarczając do wszystkich komórek tlen i pokarm. Żeby jednak spełniała swoją rolę, musi  krążyć w organizmie w odpowiedniej ilości, a w dodatku nie bez znaczenia jest jej skład. Sprawę komplikują dodatkowe różne grupy krwi. W razie wypadku, przy operacjach czy w innych nieprzewidzianych okolicznościach, w których potrzebna jest krew, nie wystarczy mieć odpowiednią jej ilość, ale również grupę.

 

W Polsce zyskuje co prawda popularność pobieranie krwi, jednak wciąż tego życiodajnego płynu brakuje w szpitalach. Jeszcze mniej znane są w kraju właściwości, jakie posiada w sobie krew pępowinowa. Budujące ją [krewpepowinowa.pl] komórki macierzyste są szczególnie wartościowe, doskonale się regenerują i pełnią bardzo ważną rolę, ponieważ budują cały organizm przyszłego dziecka. Na Zachodzie krew pępowinowa [bezcennydar.pl] jest już od lat doceniona, a jej zbiorem zajmuje się bank krwi pępowinowej. Lekarze przekonują, że komórki macierzyste są dla medycyny przedstawiają niezwykłą wartość i warto je wykorzystywać. Niestety niewiele jest okazji, żeby bank krwi pępowinowej mógł pozyskać kolejne porcje krwi, ponieważ krew pępowinowa może być pobierana jedynie w czasie samego porodu.

Warto wiedzieć, że decyzja o pobraniu krwi z pępowiny jest całkowicie neutralna dla dziecka i zabieg nie zaszkodzi mu w żadne sposób. Decyzja zaś o oddaniu krwi może uratować czyjeś życie. Oddaniem krwi warto jednak zainteresować się zawczasu, zgłosić się do banku krwi, wykonać stosowne badania i wypełnić wymagane do tego formularze. Informacji o bankach można szukać w sieci www, można też zapytać się o nie podczas rutynowych, kontrolnych wizyt u lekarza.

Polecamy: Ciąża i instynkt