Choroby zakaźne w ciąży

rodzina

Czas oczekiwania na dziecko jest dla kobiety szczególny. Priorytetem staje się maleństwo i jego zdrowy rozwój, dlatego też niemal każda ciężarna zmienia radykalnie dietę i zaczyna uważać na siebie bardziej niż kiedykolwiek. Mimo, iż kobiety w ciąży dbają o własne zdrowie i pilnują się przy każdej okazji, zdarza się, że chorują. Niestety dość często zdarzają się przypadki groźnych chorób u kobiet w ciąży. Oprócz takich dolegliwości jak zakażenie pochwy , które jeszcze stosunkowo łatwo można wyleczyć, pojawiają się inne choroby, które mają bezpośredni wpływ na rozwój naszego dziecka.

Jedną z nich jest różyczka – uznana za najbardziej niebezpieczną chorobę. Kobieta, która zachoruje na różyczkę w czasie pierwszych tygodni ciąży może urodzić dziecko z wadami. Jeśli choroba wystąpi w późniejszym czasie, ryzyko to maleje. W tym przypadku nie pomagają bowiem  komórki macierzyste [bezcennydar.pl] ani inne środki, które stosuje się w tej chorobie zwyczajowo. Ciężarna nie może przecież przyjmować wszystkich leków.

Bardzo niebezpieczną chorobą mamy dla malca jest opryszczka narządów rodnych. Maluch może zarazić się nią podczas ciąży – co grozi niedorozwojem, lub podczas porodu. U kobiet z opryszczką zawsze wykonuje się cesarskie cięcie. Wirus może bowiem przyczynić się do niedorozwoju i chorób u dziecka. Ale jeśli złapiesz opryszczkę w ciąży nie warto panikować – dziecko po otrzymaniu przeciwciał, będzie bezpieczne.

Panie w ciąży uważać powinny na wszystkie miejsca, w których mogą potencjalnie zarazić się każdą chorobą wirusową. Unikajmy również zwierząt, których środowiskiem życia nie jest zamknięte mieszkanie. Najgroźniejsze są skutki kontaktu ze zwierzętami  zarażonymi pewnym pierwotniakiem, który u ciężarnych wywołuje toksoplazmozę, co powoduje poważne wady rozwojowe u dziecka. Dlatego drogie Panie uważajmy na siebie, jednak pamiętajmy, że najważniejszy podczas ciąży jest rozsądek!

REKLAMA: ZOBACZ Krew pępowinowa [krewpepowinowa.pl]