Ciąża i instynkt

Ciąża

Ciąża to wyjątkowy stan – bardziej niż moglibyśmy sądzić. Jeżeli ten wyjątkowy czas przebiega prawidłowo, jest bardzo często opisywany jako najlepszy czas w życiu kobiety – chociaż zdawać by się mogło, że nie jest to możliwe. A jednak – zdrowa ciąża i zdrowej i aktywnej kobiety to czas wyjątkowy. Zmienia się bowiem nie tylko ciało, ale również sama kobieta. Spowodowane jest to po prostu naturą – to ona tak genialnie stworzyła kobiecy organizm. W czasie ciąży wydzielają się substancje i hormony, których nie ma w żadnym innym momencie życia. To one determinują zachowania kobiety, wzmacniają również to, co nazywamy instynktem.

Mówi się, że kobiety w ciąży są nadzwyczaj odważne i dzielne – wynika to z poczucia, że właśnie stają się matkami, priorytety w ich życiu ulegają całkowitej zmianie. Kobiety intuicyjnie czują, że dzieje się coś niepokojącego. Potrafią wyczuć niebezpieczeństwo zanim pojawią się objawy takie jak na przykład  pieczenie pochwy. Ważne jest również przygotowanie się do przyjścia dziecka na świat. Wiele kobiet decyduje się na pobranie krwi pępowinowej, która zawiera komórki macierzyste [krewpepowinowa.pl] mogące pomóc dziecku w przyszłości w wyleczeniu ciężkich schorzeń.

Wokół ciężarnych kobiet i stylu życia, jaki powinny prowadzić, pojawiło się bardzo wiele mitów – na przykład ten, iż kobieta w ciąży nie powinna być aktywna fizycznie. Nic bardziej mylnego. Zdrowa ciąża prosi się o ruch. Kobieta musi być aktywna i silna, by odpowiednio przygotować się do porodu.

Oczywiście wyjątkiem są te ciąże, które są ciężkie czy zagrożone – w takich sytuacjach pod żadnym pozorem nie można na własną rękę podejmować ryzykownych czynności.

REKLAMA: Sprawdź czym zajmuje się Bank krwi pępowinowej na stronie [bezcennydar.pl]