Dar życia i zdrowie

Dziecko

Zdrowie dla kobiety powinno być najważniejsze – zwłaszcza gdy zbliża się do macierzyństwa. Troska o odpowiednią dietę, tryb życia oraz regularne badania przekłada się bowiem bezpośrednio na zdrowie dziecka rozwijającego się w jej łonie. Dlatego też kobieta powinna niemal od zawsze troszczyć się o swoje zdrowie. Odpowiednia ilość snu, dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze ruch i sport gwarantują to, że nasz organizm będzie w dobrej formie przez lata. Nie wystarczy, że wyłącznie w czasie ciąży będziemy dbać o dietę. Nasz organizm przyzwyczaja się do pewnych zachowań – w czasie ciąży zmieniamy je co powoduje, że czasem nasze ciało reaguje w sposób nieprzewidziany.

By nasze dziecko rosło zdrowe musimy dostarczać odpowiedniej ilości minerałów i substancji. Ważna jest dieta, która będzie dobra zarówno dla dziecka jak i matki. Niestety często dieta kobiet w ciąży nie jest odpowiednia. Skutkuje to między innymi dużymi skokami wagi. Oczywiście nie można odchudzać się w ciąży jednak ważne, by stosować odpowiednie żywienie – najlepiej przygotowane przez dietetyka. Nasze maleństwo jest przecież najważniejsze. Co oprócz zdrowia możemy ofiarować dziecku w tych pierwszych chwilach? Otóż możemy powierzyć mu szansę na drugie życie.

Wszystko to za sprawą takich substancji jak  komórki macierzyste [bezcennydar.pl]. Zawiera je krew pępowinowa, którą pobrać można wyłącznie w czasie porodu. Krew pępowinowa pobrana od naszego maleństwa w sposób bezbolesny może uratować mu w przyszłości życie. Bank krwi pępowinowej [krewpepowinowa.pl] przechowuje ten materiał przez wiele lat – w związku z tym nasze dziecko może z niego skorzystać nawet gdy będzie już dorosłym człowiekiem. To niesamowity dar jaki możemy ofiarować naszemu potomkowi, dlatego też należy zastanowić się nad pobraniem krwi pępowinowej już na początku ciąży.

Reklama: polecamy również Ciąża i instynkt