Depilacja – która metodę wybrać?

masaż

Usuwanie zbędnego owłosienia jest zmorą każdego człowieka. Oczywiście mężczyźni posiadają o wiele mniej owłosienia, którego chcą się pozbyć niż kobiety. Oni głównie golą swoją twarz w celu usunięcia brody i włosów. Kobiety natomiast depilują wąsik, nogi, pachy, bikini, a czasem nawet i ręce. Istnieje wiele metod depilacji, dlatego każda kobieta może z nich wybrać tę najbardziej jej odpowiadającą.

Tradycyjna metoda pozwala usuwać włosy z ciała za pomocą maszynki do golenia. Nie jest to jednak najlepsza metoda, gdyż włosy bardzo szybko odrastają, a te nowe, odrośnięte są grubsze i ciemniejsze z każdym razem. Zaletą jednak golenia jest to, że można to robić praktycznie na każdym rodzaju skóry. Dużą popularnością cieszy się ostatnio depilacja woskiem Kraków  (farmaurody.com.pl). Jest to niestety bolesny zabieg i osoby o delikatnej skórze i małej odporności na ból nie powinny do wykonywać. Polega on bowiem na wyrywaniu włosów z cebulkami. Plusem tej metody jest o wiele dłuższy spokój z owłosieniem. Na wiele dni można zapomnieć o depilacji, a włosy wyrastające z powrotem są słabsze i delikatniejsze. Nie każdy jednak potrafi ten zabieg wykonać w domu, a wizyty u kosmetyczki w celu usunięcia tą metodą owłosienia nie należą do najtańszych. Wosk na pewno jest mniej bolesny niż depilacja specjalnym depilatorem. Usuwa on bardzo dokładnie owłosienie na długi okres czasu, jednak również nie jest przeznaczony do każdego rodzaju cery.

Jeżeli chcecie usunąć owłosienie na zawsze, musicie zastanowić się nad metodą laserową. Depilacja laserowa jest najbardziej bolesnym zabiegiem ze wszystkich wymienionych dotąd, jednak równocześnie najbardziej trwałym i przynoszącym efekty. Zabieg ten jest drogi, wykonuje się go seriami, ale efekt wart jest tej ceny i bólu. Sam ból natomiast usunąć można później poprzez masaż.