Desery jogurtowe na diecie

lody

Dieta kojarzy się z wyrzeczeniami i głodem. Czy to jednak prawda? Oczywiście bez wyrzeczeń nie będzie rezultatów, ale głodzenie się na diecie jest jednym z najgorszych pomysłów na jakie możemy wpaść! Oczywiście uczucie głodu jest uzależnione od tego jakie nawyki żywieniowe nabyliśmy przez ostatnie miesiące. Dieta ma przyzwyczaić nas do normalnego trybu odżywiania. Co więcej: na diecie nie trzeba odmawiać sobie przyjemności – jednak należy odpowiednio je selekcjonować. Dlatego też deserom na diecie mówimy tak!

Jaka jest różnica w jedzeniu słodyczy na diecie i normalnie? Należy zastąpić tłuste i pełne węglowodanów przekąski takimi smakołykami jak desery niskokaloryczne. Niskokaloryczność wcale jednak nie oznacza, że dany posiłek będzie niesmaczny. Jak to możliwe? Musimy otworzyć się na nowe doznania smakowe i zerwać z nałogami. Bo czekolada, chipsy oraz inne słone przekąski faktycznie działają jak nałóg! Co więc wybierać? Znakomitym pomysłem będzie deser jogurtowy – przygotowany w domu lub nawet kupiony w kawiarni. Jakie desery tego typu mamy do wyboru? Możemy znaleźć lody jogurtowe lub mrożone jogurty zestawione ze świeżymi owocami. Będą na pewno lżejsze i mniej kaloryczne niż na przykład cukierki.

Bez zbędnych kalorii i niepotrzebnych dodatków! Co ma więc w sobie taki mrożony jogurt, że tak bardzo nam smakuje? Mrożone jogurty jak i lody jogurtowe tworzone są specjalną metodą, która sprawia, że są jedwabiste i niezwykle kremowe. Orzeźwiają, sprawiają przyjemność ale nie zapychają. Taki frozen jogurtmożemy kupić niemal w każdej galerii handlowej. Producenci proponują nam, byśmy wybrali jedną z kompozycji smakowych lub stworzyli własną. Jako dodatki możemy wybrać więc świeże owoce lub galaretki. Oczywiście dostępne są też inne dodatki, z których na diecie powinniśmy zrezygnować – to orzechy i czekoladowe posypki. W każdym razie z deserem na diecie jeszcze nigdy nie było tak po drodze!