Gruzja- dobry pomysł na wycieczkę i wczasy

wczasy gruzja

Osoby planujące jeszcze tegoroczny wypoczynek powinny wziąć pod uwagę piękne i niepowtarzalne klimaty gruzińskiego wybrzeża. Obywatele polscy nie muszą posiadać wizy wjazdowej, wystarczy paszport lub dowód osobisty ważny, co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu.

Gruzja, nazywana krajem pełnym cudów, słynie z niezwykłej gościnności, pięknego morza, urokliwych krajobrazów, pysznego wina i bardzo dobrej kuchni. Myśląc „Gruzja wczasy” (zob.czajkatravel.pl)  warto wybrać Batumi- najsłynniejszy gruziński kurort z ośmiokilometrową promenadą z przepięknymi magnoliami, fontannami. Batumi znane jest z wielu nowoczesnych hoteli międzynarodowych sieci, Ogrodu Botanicznego, Wieży Alfabetu, Parku Przymorskiego, wielu lokalnych knajpek i tawern. Można podziwiać urokliwe uliczki z eleganckimi kamienicami, liczne świątynie, delfinarium, śpiewające fontanny. Plaże w Batumi są żwirowe i kamieniste. Batumi jest miastem tętniącym życiem, niepowtarzalnym, w którym nie sposób nie zakochać się.
Gruzja jest też dobrym pomysłem na wycieczkę objazdową. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową: „wycieczka Gruzja” i znajdziemy wiele ciekawych ofert na każdą kieszeń. Będąc w Gruzji koniecznie trzeba zajrzeć do Kutaisi, w którym znajduje się, wpisany na listę UNESCO, klasztor Gelati, fontanna Kolchidy i nowy budynek parlamentu. Na uwagę i obejrzenie zasługuje także skalne miasto Uplistsikhe. Jest to interesujący kompleks wykuty w skale z winiarniami, piekarniami, kościołem, antycznym teatrem i oczywiście z całymi dzielnicami mieszkaniowymi.
Będąc w Gruzji obowiązkowo należy wziąć udział w suprze- wspólnej gruzińskiej uczcie przy suto zastawionym stole, z poetyckimi toastami. Podczas uczty można spróbować gruzińskiego chleba, placka z serem w kształcie łódki, pierogów z mięsem i bulionem, gruzińskiej lemoniady czy czurczeli- słodyczy na sznurku.