Innowacyjne konopie medyczne

medyczna marihuana

Z coraz większym rozwojem medycyny poszukujemy nowych rozwiązań na najbardziej groźnie i niebezpieczne choroby. Obecne sposoby leczenia są dosyć skuteczne, lecz pociągają za sobą szereg skutków ubocznych, terapie są bardzo drogie i kosztowne, więc nie każdego stać na taki wydatek i czasem musi organizować zbiórki pieniędzy, szukać sponsorów by sfinalizować leczenie.

Jednak w naturze istnieje wiele substancji, które w o wiele łatwiejszy sposób, bezpieczniejszy i tańszy pozwalają pozbyć się nam wielu chorób, dolegliwości, bólu. Jedną z takich naturalnych substancji są konopie medyczne, które w naszym kraju są dosyć kontrowersyjnie, lecz jak pokazują liczne badania ich skuteczność stoi na bardzo wysokim poziomie.

Konopia medyczna działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, ma właściwości przeciwwymiotne, zmniejsza głód kokainowy, heroinowy, alkoholowy oraz pozwala na rozluźnianie mięśni. W medycynie stosuje się ją do leczenia choroby Parkinsona, stwardnienia rozsianego, służy leczeniu przeciwnowotworowym w połączeniu z innymi zabiegami onkologicznymi oraz osłabia działanie chemioterapii.

Kolejną substancją prozdrowotną, która przez kojarzenie z narkotykiem obrywa rykoszetem jest . Pod względem wartości prozdrowotnych oraz wszechstronności zastosowań olej z nasion konopi przewyższa inne oleje.  Zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak omega-3 i omega-6 to około 80% składu oleju konopnego.

Jedną z zalet kwasów omega-3 jest łagodzenie bólów reumatycznych czy wspomaganie prawidłowej pracy serca. Jak widzimy nie warto sugerować się nazwą produktu i błędnym kojarzeniem jego pochodzenia z narkotykami, istnieje wiele produktów naturalnych, które w doskonały sposób poprawią nasze zdrowie i samopoczucie.