Jak zorganizować pogrzeb?

kremacje zwłok

Organizacja pogrzebu to nie jest miły temat. Śmierć bliskich osób – każdy z nas wie, że czeka go taki los. Kiedy jednak już nadchodzi, to jest to naprawdę bardzo bolesna chwila, z którą nie jest się tak nam łatwo pogodzić. A tu jeszcze trzeba się zabrać za organizację pogrzebu. Jednak trzeba to zrobić, a w tym pomoże Wam wybrany zakład pogrzebowy.

To ludzie z takiej firmy organizują wszystkie formalności, takie jak akt zgonu oraz przygotowanie do całej ceremonii. Wcześniej nastąpi oczywiście transport zmarłego. Zanim jednak nastąpi pogrzeb, to staniecie przed wyborem jednej bardzo ważnej rzeczy – formy pogrzebu. Oczywiście będziecie mieli do wyboru pochówek tradycyjny, czyli w trumnie lub kremacje. Niewiele osób wie, że kremacje zwłok są o wiele tańsze i decydują się jednak na wybór trumny.

REKLAMA: kremacje zwłok Kraków – EPITAFIUM

Jeżeli jednak myślicie o kosztach, to warto wybrać kremacje, czyli spopielenie zwłok. Dlaczego tani pogrzeb nie jest jednak bardziej popularną opcją? Ponieważ wiele osób sądzi, że kremacja jest zabroniona przez katolików. Ten proces jednak jednak dozwolony o ile nie jest ona traktowana jako manifestacja braku wiary w zmartwychwstanie ciał zmarłych. Jeżeli nie ma takich pobudek, to jak najbardziej można pozwolić na spopielenie zwłok.

Jest to specjalny proces, na który zapraszani są tylko najbliżsi. Urna z prochami zostanie pochowana podczas pogrzebu do zwykłego grobu, w ziemi lub tez zostanie schowana w katakumbach. Gdzie dokładnie, to już zależy tylko i wyłącznie od rodziny, która będzie decydowała o wszystkich szczegółach pogrzebu, który już wkrótce się odbędzie.