Lawenda w samochodzie

lawenda

Samochody mają to do siebie, że ich wnętrza pachną mało przyjemnie, jeśli nie stosuje się odświeżaczy powietrza. Oferta odświeżaczy w sklepach jest naprawdę imponująca. Możemy dopasować odświeżacze pod względem zapachu, rozmiaru, koloru, kształtu, materiału, a nawet konsystencji substancji zapachowej: od lotnej, poprzez płynną (materiału nasączonego zapachem), aż po żelową.

Coraz częściej można także spotkać odświeżacze naturalne w postaci suszonych roślin. Tutaj prym wiedzie lawenda o przyjemnym, delikatnym, relaksującym zapachu. Dla umieszczenia suszonej lawendy w samochodzie najlepiej jest zaopatrzyć się w woreczki na lawendę. Zwykle są one wykonane z ekologicznych materiałów i mają bardzo estetyczny wygląd. Dodatkowym ich atutem jest to, że dzięki odpowiedniej przepuszczalności materiału, z którego są wykonane, zapach lawendy wydobywa się z nich stopniowo.

Dzięki temu ten naturalny, ekologiczny odświeżacz powietrza wystarczy na długo, także dlatego, że sam woreczek z czasem przejdzie zapachem rośliny. Można nabyć woreczki w różnych kolorach, z dodatkowymi elementami ozdobnymi, takimi jak hafty czy sznurek z koralikami. Powszechne są także woreczki gładkie w naturalnym kolorze.
Wykorzystywanie lawendy jako odświeżacza powietrza do samochodu ma, poza względami estetycznymi, jeszcze jedną istotną funkcję. Dzięki temu, że zapach lawendy działa na nas uspokajająco, może wpływać na stan emocjonalny kierowcy. Spokojny i cierpliwy kierowca, to mniejsze niebezpieczeństwo na drodze.

Zobacz koniecznie: Woreczki na lawendę | Woreczkowo.pl