Manicure i poród

poród

Ciąża jest jednym z najważniejszych etapów w życiu kobiety. To od tego jak kobieta odżywia się w tym czasie zależy przecież przyszłe zdrowie maluszka. Jednak dziewięć miesięcy ciąży to czas, w którym nie tylko rozwija się mała fasolka, ale również to czas, kiedy kobieta przygotowuje się do porodu. Strach związany z myślą o porodzie jest naturalny. Ważna jest więc odpowiednia edukacja na temat tego jak poród przebiega. Najwięcej na ten temat mogą powiedzieć oczywiście osoby, które zawodowo zajmują się przyjmowaniem dzieci na świat. Kobiety powinny więc czerpać wiedzę nie z Internetu, ale od fachowców.

Każdy niepokojący objaw podczas ciąży powinien zostać skonsultowany z lekarzem. Kobiety ciężarne są zazwyczaj bardzo czujne na tym punkcie, warto jednak zgłaszać nawet najmniejsze wątpliwości. Przygotowanie do porodu powinno być profesjonalne. Dlatego zapiszmy się do szkoły rodzenia. Tam będziemy mogli nie tylko nabyć niezbędną wiedzę, ale również możemy pytać o każdą rzecz, która nie jest dla nas jasna.

To w szkole rodzenia powinniśmy otrzymać informację dotyczącą tego, co powinno znaleźć się w naszej wyprawce szpitalnej. Warto zaopatrzyć się w żel porodowy lub, gdyż poprawi on wysunięcie się dziecka z naszej pochwy. Co ważne powinniśmy być ostrzeżone przed tym, czego nie wolno nam robić przed porodem. Niewiele kobiet wie, że zabroniony jest manicure [farmaurody.com.pl]nawet lakier bezbarwny na paznokciach zostanie zmyty. Dlaczego?

Może bowiem zdarzyć się, że poród nie będzie przebiegał prawidłowo i padnie decyzja o wykonaniu cesarskiego cięcia. A to właśnie na paznokciach widać najlepiej zasinienia, które mogą powstać w skutek nieprawidłowego krążenia. O wszystkich podobnych zakazach powinna opowiedzieć nam położna, z którą warto umówić się już na kilka miesięcy przed planowanym rozwiązaniem.