Pielęgnować, by nie szkodzić

makijaż na twarzy

Czy dbasz o swoją urodę dostatecznie? Na to pytanie większość kobiet z pewnością odpowiedziałoby, że jak najbardziej. Jednak bardzo często dbając o urodę szkodzimy jej. Jakie są najpoważniejsze błędy jakie popełniamy w codziennej pielęgnacji i kosmetyce? Zastanówmy się co szkodzi naszej urodzie!

Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że najlepszą pielęgnacją dla skóry jest brak makijażu, odpowiednie nawilżanie i przede wszystkim, to co jest kluczową sprawą na co dzień:  oczyszczanie twarzy Kraków [farmaurody.com.pl]. Jeśli z jakiś przyczyn zaśniemy w makijażu, możemy być pewne, że konsekwencje będą długoterminowe…

Zatkane przez kosmetyki pory uniemożliwiają oddychanie skóry. W nocy nasza skóra znacznie szybciej się regeneruje – oznacza to, że efektywniej wchłania również pozytywne substancje. Jeśli zostawimy na skórze kosmetyki, możemy spodziewać się, że będzie wyglądała ona znacznie gorzej – pojawią się planki i wypryski.

Dlatego najlepiej zmywać makijaż już po powrocie ze szkoły czy z pracy. Im dłużej makijaż będzie pozostawał na naszej skórze tym gorzej dla cery. Dlatego pamiętajmy, że równie ważne są dobre kosmetyki. A co z włosami? Każdy dobry fryzjer [purediamond.pl] powie nam, że dobra pielęgnacja włosów jest sztuką.

Nie powinnyśmy ich zbyt często przesuszać ani obciążać kosmetykami. Osoby skarżące się na przetłuszczające się włosy nie powinny ich zbyt często myć. Powoduje to pogłębienie problemu. Jednak jeśli nie da się uniknąć codziennego mycia włosów, stosujmy środki z apteki. Popularne kosmetyki (dotyczy to nie tylko produktów do włosów) nie zawsze są tymi najlepszymi.

Największym wrogiem naszej urody są złe przyzwyczajenia – stosowanie zbyt dużej ilości kosmetyków i środków czystości czy produktów tej samej marki przez długi czas. Nie zapominajmy, że najlepsze dla urody jest to co pochodzi z natury!