Prosty sposób na piękny uśmiech

licówki

Nie każdy ma piękny uśmiech, czasami zęby mają kolor, który naturalnie jest zbyt ciemny, aby nas satysfakcjonować. W takich wypadkach szukamy profesjonalisty, którego specjalnością jest stomatologia estetyczna. Zwykle proponuje on szereg zabiegów, przede wszystkim staranne oczyszczenie zębów z kamienia nazębnego i ewentualnie piaskowanie.

Po takim wstępie można przejść do wybielania zębów. Jeśli ten zabieg nie przyniesie efektów, lub zęby są zbyt nierówne, zniszczone lub uszkodzone, warto rozważyć licówki na zęby (dowiedz się więcej na: stomatologia-impla.pl/licowki/).  Jest to cieniutki płatek z porcelany lub kompozytu kolorem zbliżony do naturalnej barwy szkliwa zęba. Przykleja się go na powierzchnię zęba, a to maskuje wszelkie niedoskonałości, takie jak przebarwienia, nierówności, stare wypełnienia, a także niechciany kolor zębów. Licówka może też wymodelować zęba i nadać mu nieco inny kształt (poszerzyć, wydłużyć). Po dobraniu satysfakcjonujących pacjenta licówek, stomatolog szlifuje zęba, aby licówka lepiej się wpasowywała i nie odstawała w nienaturalny sposób. Dzięki licówkom pacjent może cieszyć się zębami jasnymi, o ładnym kształcie, bez szpar i pęknięć. Wprawdzie nie zastąpi to leczenia ortodontycznego, ale pozwoli rozjaśnić i skorygować niewielkie uchybienia.

Licówki nie są wskazane dla osób, które mają wady zgryzu (to mogłoby je uszkadzać), chore dziąsła lub zęby, lub zgrzytają zębami. Całkowita zmiana wyglądu zębów może nastąpić już po pierwszej wizycie, ale dobieranie i zakładanie licówek porcelanowych, które są estetyczniejsze i trwalsze wymaga około 3 wizyt.