Przedszkole w Krakowie – Akademia Muminków

przedszkole w Krakowie

Jednym z elementów wejścia w dorosłe życie jest wybór życiowego powołania w kwestii zawodowej. Osoby, które zdecydowały się na obranie kierunku pedagogicznego mogą zdecydować się na wykształcenie, a później pracę z najmłodszymi.

Przedszkole w Krakowie

Kiedy sięgniemy pamięcią wstecz, myśląc o czasach, kiedy beztroski wiek pozwalał na zabawę i ufność w słowa dorosłych, zwłaszcza rodziców, z pewnością pojawia się kwestia przedszkola. Być może niewielu z nas pamięta tamte chwile, jednak niektórzy mają pewne przebłyski z tamtych lat. Zajęcia w przedszkolu były wówczas rzeczą normalną, bo kiedy oboje rodziców pracowało, a sytuacja rodzinna nie pozwalała na oddanie dzieci do innych krewnych, pociecha lądowała w przedszkolu. To właśnie tam niektórzy z nas stawiali pierwsze kroki w kwestii nauki liczenia czy pisania. Uczyliśmy się podstawowych zasad funkcjonowania w grupie i staraliśmy się przyzwyczaić do innego środowiska niż domowe. Zajęcia w przedszkolu są bardzo ważnym etapem w życiu każdego dziecka – przecież poszczególne aspekty z najmłodszych lat determinują niekiedy dorosłe zachowania. Jeśli np. ktoś pochodzi z południa Polski, to być może odwiedzał Przedszkole Kurdwanów – Akademia Muminków . Życie toczy się różnie i miejsce zamieszkania zmienia się, ale pamięć o pierwszych relacjach czy zabawach w przedszkolu zostaje.

Tak więc oprócz waloru dydaktycznego, zajęcia w przedszkolu mają również walor komunikacyjny, rozwijający w dziecku podstawowe formy komunikowania się z otoczeniem. W związku z tym osoby, które wybiorą drogę studiów np. z pedagogiki są bardzo ważnymi personami w życiu każdego małego człowieka. Z wychowawcami takie dziecko spędza często więcej czasu niż z rodzicami. Szanujmy więc pracę naszych pedagogów.