Przygotowania do porodu

Ciąża jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu każdej kobiety. Jednak jak i do samej ciąży, tak również do porodu należy się odpowiednio przygotować. Najważniejszym przygotowaniem jest dobre i pozytywne nastawienie psychiczne. Jeżeli kobieta będzie bała się porodu, wówczas może to źle wpłynąć na cały jego przebieg oraz bezpieczeństwo. Często bowiem zdarza się, że kobiety bojące się bólu nie chcą przeć podczas porodu. A to z kolei zagraża zdrowiu i życiu rodzącego się dziecka.

W przygotowaniu psychicznym bardzo pomagają terapie relaksujące przygotowane specjalnie dla kobiet ciężarnych. Kobieta poddaje się im na parę miesięcy przed porodem. Jest to czas na sprawdzenie, czy terapia ta rzeczywiście działa i czy uspokaja kobietę. Inną ważną sprawą jest wsparcie otoczenia i najbliższych osób. Jeżeli kobieta będzie czułą, że ma wokół siebie ludzi, którzy pomogą jej w każdej chwili, wówczas będzie o wiele spokojniejsza. Kolejnym krokiem są przedporodowe zakupy. Takie na przykład ubrania damskie dostosowane do warunków porodowych warto sprawdzić dużo wcześniej. Bowiem poród może nastąpić w nieoczekiwanym momencie, a wówczas będzie zbyt późno na jakiekolwiek zakupy. I tutaj przychodzi kolej na spakowanie torby do szpitala. Taką torbę każda kobieta powinna mieć w gotowości już na 3 miesiące przed porodem. Znajdują się tam rzeczy zarówno dla dziecka jak i dla mamy. Ubranka, środki czystości, kosmetyki pielęgnacyjne i wszystko to, co może pomóc mamie i dziecku w dochodzeniu do siebie po tym ciężkim i męczącym czasie porodu. A skąd wiedzieć jakie rzeczy zabrać ze sobą do szpitala? Warto zaczerpnąć informacje od swojego lekarza oraz od kobiet już rodzących. Nikt bowiem nie zrozumie kobiety, jak druga kobieta.

Pamiętajmy, że każda infekcja pojawiająca się w drogach rodnych kobiety w okresie ciąży, działa negatywnie nie tylko na samą kobietę, ale również na dziecko. Wyobrażacie sobie bowiem, żeby dziecko przechodziło przez drogi rodne, które są zakażone? Dlatego jeżeli zauważycie w czasie ciąży objawy grzybicy pochwy , bezzwłocznie zgłoście się do lekarza. Oczywiście najlepiej jest zapobiegać, a nie leczyć, dlatego porozmawiajcie ze swoim lekarzem o środkach wspomagających odporność oraz utrzymujących dobrą kondycję dróg rodnych.

 

REKLAMA: Dlaczego warto pobierać Komórki macierzyste [bezcennydar.pl]?