System Litebox – sprawdź czy warto!

Litebox - Titan

Budownictwo to bardzo wymagająca branża. Podczas wszystkich standardowych robót budowlanych potrzebna jest doświadczona ekipa pracowników, duży zapas materiałów oraz wiele specjalistycznego sprzętu.

Na dodatek warunki pracy często utrudniają wykonanie zadania. Dotyczy to zwłaszcza robót, które są związane z robieniem wykopów. Praca na głębokości, nawet sięgającej tylko paru metrów, oznacza że konieczne jest znalezienie odpowiedniego sposobu na to, aby zabezpieczyć taki wykop z każdej strony. Istnieje wiele rozwiązań na ten problem, jednakże jednym z najlepszych w obecnych czasach na pewno jest system Litebox.
Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie na problem z wykopami. System Litebox to system aluminiowych szalunków do wykopów. Jest w stanie zabezpieczyć wykopy nawet do 6 metrów. Jako że tego typu wykopy często są wykonywane w warunkach miejskich, system Litebox stanowi najlepsze rozwiązanie gdy wykopy są wykonywane w otoczeniu zabudowy miejskiej.
Zadaniem systemu jest między innymi to, aby wypełnić luki między deskowaniami drewnianymi, a także systemami stalowymi, które często sprawiają wiele kłopotów.
Zaletą systemu Litebox jest fakt, że jest to system bardzo elastyczny. Można go dowolnie łączyć i uzupełniać, w zależności od tego jaka jest potrzeba w danych warunkach. Jako że elementy są wykonane z aluminium, są bardzo lekkie. Ułatwia to ich transportowanie z miejsca na miejsce, co na pewno jest doceniane w warunkach budowlanych.
System Litebox często jest stosowany przy wykopach dotyczących prac nad siecią elektryczną lub wodociągową. a także przy pracach architektonicznych lub ogrodowych. Nie ma tak naprawdę limitu jeżeli chodzi o zastosowania dla tego systemu. Jest to jeden z powodów dla których cieszy się on coraz to większą popularnością. To najlepsze rozwiązanie na problem z wykopami!