Wybór oświetlenia do domu

profile led

Oświetlenie w naszym domu może w bardzo ciekawy sposób podkreślać wygląd określonych elementów i mebli. Jeśli będzie odpowiednio dobrane, będziemy bardzo dobrze czuli się a naszym domu. Popularne są żarówki energooszczędne, wolnostojące lampy oraz profile LED. Na co się zdecydować?

Różne rodzaje wnętrz będą lepiej wyglądały z określonym rodzajem lamp. Jeśli urządziłeś dom w stylu vintage, dobrze będą prezentować się stare żyrandole. Jeśli zdecydowałeś się na minimalizm – lepsze będą proste, geometryczne formy lamp. Wiele ciekawych inspiracji będziesz mógł znaleźć w magazynach wnętrzarskich, które prezentują na swoich łamach piękne wnętrza, oraz w Internecie – np. w katalogu do pobrana na stronie producenta profili LED lumines.pl.

Niezależnie jednak od rodzaju lamp, na jakie się zdecydujesz, warto pomyśleć o żarówkach. Dobór odpowiednich może pomóc w zmniejszeniu wysokości Twoich rachunków za prąd – jest to zawsze przydatne rozwiązanie. Dobrym wyjściem dla wielu pomieszczeń będą żarówki energooszczędne, które – jak sama nazwa wskazuje – zużyją mniej energii, niż te tradycyjne. Na popularności zyskuje również światło LED, które jest bardzo przyjazne dla naszych oczu i również zużywa niewiele prądu. Dobrze jest więc zrezygnować z tradycyjnych żarówek.

Jak dobrać rodzaj oświetlenia do pomieszczenia? W salonie może się sprawdzić duża, wisząca lampa oraz lampa stojąca, którą będzie można włączyć w ciche wieczory. Popularnym trendem w łazience jest natomiast oświetlenie LED, które pomoże zwrócić uwagę na przykład na elementy designu wanny lub nawet na strumień wody.