Zapalenie pęcherza

kobiecość

Chyba każda z nas spotkała się kiedyś z dotkliwym bólem w dołu brzucha, jakie spowodowane było zapaleniem pęcherza. Niestety ze względu na swoja budowę fizjologiczną, jesteśmy o wiele bardziej podatne na łapanie tej dolegliwości niż mężczyźni. Co oprócz naszej budowy sprzyja zakażeniom układu moczowego?

Jedną z przyczyn może być nieodpowiednia higiena intymna. Ktoś mógłby powiedzieć: Jak to, przecież układ moczowy oraz układ rozrodczy znajdują się w różnych miejscach, więc jaki to ma związek ze sobą? To prawda, miejsca są różne, jednak położone bardzo blisko siebie. Zatem nasza higiena intymna może wpływać pozytywnie lub negatywnie na oba te układy. Nie bez znaczenia są zatem używane przez nas odpowiednie środki do higieny intymnej. Bez nich, okolice intymne jeszcze bardziej mogłyby być narażone na wszelkiego rodzaju infekcje. Skąd jeszcze mogą wziąć się zakażenia układu moczowego?

Bakteriami, któ®e atakują ten układ możemy bez problemu zarazić się w miejscach publicznych, w których wspólne korzystanie z tolet, kąpieli jest na porządku dziennym. Takimi miejscami są na pewno basen i sauna. Tam należy zachować szczególne środki ostrożności. Nie siadać na deskach sedesowych, wszędzie podkładać sobie swój własny ręcznik, bo nigdy nie wiadomo, kto przede mną korzystał zdanego miejsca. Infekcje dróg moczowych są nieodłącznym elementem bakterii i wirusów, które wywołują choroby pochwy . Bakterie z naszych narządów płciowych mogą bez problemu przenieść się na cewkę moczową i zakazić, także ten układ. Dlatego dbajmy o nasze okolice intymne, zwłaszcza w trakcie wszelkich infekcji. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią w szybkim czasie, koniecznie zgłoście się do lekarza. Niestety w większości przypadków potrzebna jest antybiotykoterapia, która usunie bakterie i wirusy z naszego organizmu.

 

REKLAMA: Zobacz jak cenna jest Krew pępowinowa  [bezcennydar.pl]